Tarkan’dan ‘Sezen Ünlü’ paylaşımı: Kadın hakları için mücadele etmeye devam

İzmir ilinin Konak ilçesinde, dini nikahlı olarak yaşadığı Anıl Yolum tarafından öldürülen 5 aylık hamile Sezen Ünlü (16), ünlü sanatçı Tarkan tarafından sosyal ağlarda anıldı.

0
33

Tarkan’dan ‘Sezen Ünlü’ paylaşımı: Kadın hakları için mücadele etmeye devam

Olay, 26 Mart 2021´de cuma günü saat 23.00 sıralarında, Konak ilçesinin Güney Mahallesi 1158 Sokak’ta meydana geldi. 5 aylık hamile Sezen Ünlü, sokakta yürüdüğü sırada arkasından gelen Anıl Yolum tarafından bıçaklandı.

16 bıçak darbesi alan Ünlü, ihbar üstüne gelen ambulansla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı ancak hekimlerin çabasına rağmen kurtarılamadı. Karnındaki bebeği de ölen Sezen Ünlü’nün cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan otopsinin ardından baba Serdar Ünlü tarafından teslim alındı. Ünlü’nün cenazesi, Hacılarkırı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cinayetle ilgili sürdürülen soruşturmada gözaltına alınan Yolum, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı. Anıl Yolum ile Sezen Ünlü’nün dini nikahlı olarak beraber yaşadıkları ancak şiddet görmesi üzerine talihsiz kızın olaydan 2 ay önce babasının evine gittiği öğrenildi.

TARKAN KAYITSIZ KALMADI

Ünlü sanatçı Tarkan, sosyal ağ hesabından yapmış olduğu paylaşımla Ünlü’yü andı. 4.7 000 000 kişilik hesabından Ünlü’nün resmini paylaşan Tarkan, fotoğrafın altına ise “Sezen Ünlü’yü unutmayalım. Ve bütün şiddet gören, öldürülen bayanları. Ben şu an için bu mesajı yazarken bile bir yerlerde bayanlar şiddet görüyor, öldürülüyor. Sesimizi çıkarmaya, kadın hakları için mücadele etmeye, adalet için haykırmaya devam…” yazdı. Tarkan’ın paylaşımı kısa bir süre içinde binlerce beğeni aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here