Bir Zamanlar Kıbrıs 2. bölüm fragmanı heyecanlandırdı

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin büyük merakla beklenen ikinci bölümü bugün akşam saat 20.00’de TRT 1’de ekranlara gelecek.

0
284

Geçtiğimiz hafta TRT 1 ekranlarında yayına başlayan, başrollerini Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu’nun paylaştığı “Bir Zamanlar Kıbrıs” yayımlanan ilk bölümüyle gündem oldu.

Dizinin yeni bölümünde; Makaryos Lefkoşa’nın düşürülmesi için emir verecek.

İKİNCİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Köylerinden kasabalarından edilmiş 20 000 Kıbrıs Türkü gibi Kemal ve ailesi de göç yolunda uğradıkları zulümle eksilerek yoluna devam etmektedir. Kemal bir yandan kafileye sahip çıkmalı öte yandan kaçırılan karısı ve kızına bir an evvel ulaşmalıdır. Sampson’un özellikle İnci’yi neden kaçırdığı ortaya çıkarken, Makaryos son darbeyi indirme peşindedir; Lefkoşa düşürülecek, Türk liderler ele geçirilecektir. Ankaralı adaya ayak basar basmaz hem Lefkoşa’yı hem de göçenleri rahatlatmak için hamlelerine başlar ve Kıbrıslı Mücahitlerle organize olması ile beraber, Türkler ilk şoku atlatıp destansı vatan savunmalarını başlatır.

Yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği, yönetmenliğini Hakan İnan’ın, senaryosunu Emre Özdür ve Başar Başaran’ın kaleme aldığı “Bir Zamanlar Kıbrıs” ikinci bölümüyle, bugün akşam saat 20.00’de TRT 1’de ekranlara gelecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here