Dr. Fevzi Özgönül kimdir?

Demet ve Alişan ile Sabah Sabah'a katılan Dr. Fevzi Özgönül, vermiş olduğu tariflerle pek çok kişinin merak ettiği biri oluyor. Aldığı eğitimleri ile dikkati çeken, zayıflamak isteyenlerin başvuru yaptığı Dr. Fevzi Özgönül kimdir? Dr. Fevzi Özgönül kaç yaşında, nereli, eğitimleri nedir ?

0
164

Dr. Fevzi Özgönül kimdir? Demet ve Alişan konuğu Fevzi Özgönül kimdir?

Fevzi Özgönül 1979 senesinde Akdeniz Üniversitesi Antalya Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı. 1985 senesinde ailesinin 37. Beyaz önlüklü bireyi olarak mezun oldu. 2008 senesinden itibaren Beden Aklıyla Zayıflama Modeli’ni kuran Fevzi Özgönül, karboksipunktur çalışmaları ile tanınıyor.

DR. FEVZİ ÖZGÖNÜL KİMDİR?

Fevzi Özgönül, 1962 senesinde İzmir’de doğdu. İlköğrenimini Müdafaa-i Hukuk İlkokulu, orta ve lise öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji’nde yaptı.

1979 senesinde Akdeniz Üniversitesi Antalya Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı. Fevzi Özgönül, 1985 senesinde ailesinin 37. Beyaz önlüklü bireyi olarak mezun oldu.

1985-1987 seneleri arasında Mersin Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde zorunlu hizmetini tamamladı.1987-1989 seneleri arasında Kıbrıs Magosa’da vatani görevini tabip asteğmen olarak yaptı.

1989- 2005 seneleri arasında İzmir’in Çeşme ilçesinde aile hekimliği yaptı.

Aynı zamanda 1995 senesinden itibaren Çeşme Altın Yunus Turistik Tesisleri daha sağlıklı yaşam ve zayıflama biriminde sorumlu hekim olarak görev aldı, 2002 senesinden itibaren de Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeliğinden emekli olan babası Prof. Dr. Hamit Özgönül (fizyoloji ve spor hekimliği uzmanı) ile beraber obezite araştırmalarına başladı. Çalışmalarına, teyzesi Prof. Dr. Nevbahar Taneli ve eniştesi Prof. Dr. Baha Taneli de beslenme ve gastroenteroloji dalında destek oldular.

2004 senesinde Sağlık Bakanlığı’ndan ‘medikal estetik’ uygulamalar sertifikası aldı.

Aynı senelerde 115 kilogram olan bedenini, babası ile yürütmüş olduğu çalışmalar ışığında bir senede 40 kilogram vererek 75 kilogramya indirdi.

2004 senesinde başladığı ‘karboksipunktur’ çalışmalarını devam ettirmek için İstanbul’un Ulus semtinde ‘Dr. Dream’ adında bir estetik ve güzellik merkezi açtı.

2008 senesinde karboksipunktur uygulamasını Tübitak’tan aldığı maddi katkı ile dünya literatüründe araştırmasını yaptırtarak, ilk defa yapılan bir uygulama olduğu sonucunu elde etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here