Çernobil dizisinin Dyatlov’u, İngiliz aktör Paul Ritter yaşamını yitirdi

Harry Potter, James Bond filmleri ile Çernobil dizisinde rol alan İngiliz aktör Paul Ritter, 54 yaşında hayatını kaybetti. Paul Ritter, HBO'nun dünya genelinde ses getiren Çernobil dizisinde Anatoly Dyatlov karakterini de canlandırmıştı.

0
83

Çernobil dizisinin Dyatlov’u, İngiliz aktör Paul Ritter yaşamını yitirdi

Harry Potter, James Bond filmleri ile Çernobil dizisinde rol alan İngiliz aktör Paul Ritter, 54 yaşında hayatını kaybetti.Aktörün ajansından yapılan yazılı açıklamada, Paul Ritter’ın dün gece evinde hayatını kaybettiği, son nefesini verirken yanında eşi ve oğullarının olduğu belirtildi. Ritter’ın beyin tümörü tedavisi gördüğü kaydedildi.

Beyin Tümörü Araştırmaları Derneğinden yapılan yazılı açıklamada, Ritter’ın ailesi ve sevenlerine başsağlığı dilenirken, “Her yıl yaklaşık 16 000 kişiye beyin tümörü teşhisi konuluyor ve diğer çoğu kanser türlerinin tam tersine beyin tümörü vakaları ve ölümleri artıyor” söylendi. Ritter’ın vefatı sonrası sanat dünyasından isimler sosyal ağ aracılığı ile duygularını ifade etti.

Komedyen Rob Delaney, Ritter’i “inanılmaz yetenek” olarak nitelendirirken, senarist Robert Popper, Ritter’ın “beraber çalışmakta olduğu en büyük aktör” olduğunu belirtti. Oyuncu Mark Gatiss, “Bu korkunç haber beni dehşete düşürdü ve üzdü.” diye yazarken, aktör Russell Tovey, Ritter’ın “tanışılacak en iyi oyunculardan biri” olduğunu kaydetti.

ÇERNOBİL DİZİSİNDE DE ROL ALMIŞTI

Ritter, son olarak geçen yıl final yapan Friday Night Dinner aldı televizyon dizisinde aile babası Martin Goodman’ı canlandırıyordu. Çernobil dizisinde nükleer santralin başmühendis yardımcısı Anatoly Dyatlov olarak beğeni toplayan Ritter, Harry Potter ve Melez Prens’te büyücü Eldred Worple rolüne hayat vermişti.

Ritter, 2008 yapımı James Bond filmi Quantum Of Solace’ta da Başbakan danışmanı ve bir suç örgütünün gizli üst düzey ismi olan Guy Haines’i oynamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here