Züğürt Ağa filmi nerede çekildi?

Senaristliğini Yavuz Turgul'un, yönetmenliğini Nesli Çölgeçen'in, yapımcılığını ise Kadri Yurdatap'ın üstlendiği Züğürt Ağa filmi vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki Züğürt Ağa filmi nerede ve ne zaman çekildi? İşte Züğürt Ağa yapım tarihi ve detaylar...

0
53

Şener Şen, Erdal Özyağcılar ve Füsun Demirel gibi pek çok oyuncunun rol aldığı, senaristliğini Yavuz Turgul’un, yönetmenliğini Nesli Çölgeçen’in, yapımcılığını ise Kadri Yurdatap’ın üstlendiği Züğürt Ağa filmi hakkındaki bilgiler vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki Züğürt Ağa filmi nerede ve ne zaman çekildi?

ZÜĞÜRT AĞA FİLMİ NEREDE VE NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

Yavuz Turgul’un yazdığı ve yönetmenliğini Nesli Çölgeçen’in üstlendiği Züğürt Ağa, 1985 senesinde Şanlıurfa’nın Sultantepe köyünde çekilmiştir. Bunun sonrasında Züğürt Ağa filmi çekimleri İstanbul şehrinde de devam etmiştir. Başrolünde usta oyuncu Şener Şen’in yer aldığı Züğürt Ağa, yayınlandığı dönem dahil her döneme damgasını vurmayı başarmıştır.

ZÜĞÜRT AĞA FİLMİ KONUSU

Film, Türkiye’de feodalizmin çöküşünü konu almaktadır. Şener Şen Haraptar köyünün ağasıdır. Yağmur yağmaması ve kuraklığın başlaması üzerine köylüler ağanın ürünlerini çalarak satarlar ve İstanbul’a kaçarlar. Ağa da topraklarını satarak, İstanbul’a göç eder. Fakat şehir yaşamına ayak uyduramayan ağa elinde, avucunda bulunan her şeyi yiyip tüketir. Karısı ise evi terk eder. Sonunda onu yalnız bırakmayan Kiraz ile birlikte yaşamaya başlar ve en iyi bildiği iş olan çiğ köfte yapma işine atılır.

ZÜĞÜRT AĞA FİLMİ OYUNCULARI

Şener Şen

Füsun Demirel

Erdal Özyağcılar

Bahri Selin

Hamdiye Turan

Habil Yenici

Nilgün Nazlı

Atilla Yiğit

Can Kolukısa

Ahmet Yutmaz

Ali Rıza Canoluk

Sabah Ayşavkı

Ayla Arslancan

Celal İpek

Filiz Küçüktepe

Ali Osman Okumuş

Funda Çakmaktaş

Kemal İnci

Celal Yassıtaş

Kadir Yılmaz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here