Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölüm fragmanı Hace’nin tokadından nasibini Faysal’da alıyor!

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi her Pazartesi TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Başrollerinde Buğra Gülsoy, Mehmet Özgür, Ekin Koç gibi başarılı isimlerin yer aldığı yapımın son bölümü çok konuşuluyor.

0
97

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin hayranları ise yeni bölümde neler olacağını merak ediyor.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin son bölümünde senelerce annesiz büyüyen Tapar, Başulu Hatun’un öz annesi olduğunu öğrenmişti. Tapar’ın sert tepkisiyle karşılaşan Başulu Hatun ise büyük üzüntü yaşamıştı. İzleyiciler, Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yeni bölümünü merakla beklerken, yeni fragman ekranlara geldi.

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU 25. BÖLÜM

Tapar ile buluşmaya giden Başulu Hatun’u takip eden Turna; ikisinin gizlice buluştuklarını görmüş ve bu esnada Turna’nın boğazına bir hançer dayanmıştı.

Melikşah’ın seneler önce sürgüne gönderilen Başulu’dan bir oğlu olduğunu açıklığa kavuşturmak için harekete geçen Sabbah, Tapar ile Başulu’nun gizlice buluştuğuna şahit oldu. Peki Sabbah, Başulu’nun kim olduğunu; onun Tapar’ın anası olduğunu öğrenebilecek mi?

Türkmen Beyleri katliamını tertip eden Tekiş, ikinci hamle olarak bu beylerin varisleri olan yeni Türkmen Beylerini Melikşah’a karşı bayrak açmaya çağırmaktaydı. Melikşah bu toplantıyı basmıştı. Melikşah, Tekiş’i cezalandıracak mı?

Diğer taraftan Sencer, tuzağa çektiği Tomas’ın da kendisine tuzak kurduğunu anlamıştı. Tekiş’in ihanetini itiraf etmeyi teklif eden Tomas; bunun karşılığında Livya’yı Sencer’den istemişti. Sencer, kendine sığınan bir kadını düşmanlarına teslim edecek midir?

Tüm bunların beraberinde Faysal, Şelemzar’a hâkim olmayı isteyen Sabbah’ın emriyle bir oyun tertipleyip Nizamülmülk’ün huzuruna çıkacak ve Şelemzar emirliği isteyecektir. Nizamülmülk’ün Faysal’a cevabı ne olacaktır?

Sabbah ile ittifak kurup Selçuklu’yu zayıflatmak ve hatta yok etmek için Selçuklu topraklarına gelen Bedrülcemali’nin ilk icraatı ne olacaktır? Melikşah’ın İslam Dünyası’ndaki nüfuzunu kırmak için hangi eyleme girişecektir?

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU İLK FRAGMAN

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here