90’ların ünlü ismi ‘Kanki Orçun’ yoğun bakımda! ‘Durumu çok kritik’

Bir dönem Kangiller olarak program yapan Orçun ve Nuri ikilisinden Kanki Orçun’un yoğun bakımda makineye bağlı şekilde yaşam mücadelesi vermiş olduğu öğrenildi. Haberi Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay duyurdu. Kanki Orçun son senelerde şarkıcılık da yapıyordu.

0
94

90’lı senelerde Kankigiller ismi ile program Kanki Orçun ve Nuri ikilisinden Kanki Orçun’un, yoğun bakımda makineye bağlı şekilde yaşam mücadelesi vermiş olduğu öğrenildi.

“DURUMU ÇOK KRİTİK”

Duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri sebebi ile magazin camiasında “Felaket Tellalı” olarak ün yapan ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Kanki Orçun için dua istedi. Akay, “90’lı senelerde onları Kangiller isimli programları ile Kanki Orçun ve Kanki Nuri olarak tanıştık ve programları ile çok ses getirmişlerdi. Kankigiller’den asıl adı Erman Orçun Yılmaz olan Kanki Orçun’un maalesef sabaha karşı kalbi durdu. Aynı zamanda şeker hastası olan ve ara sıra şekerinin binlere çıktığını bildiğim Orçun, böbrek hastasıydı. Haftada üç kez diyalize giren ve eve de diyaliz makinası alan Orçun, böbrek nakli bekliyordu. Ancak ortak arkadaşımız Salih Koç babası ile görüştü ve durumunun çok kritik olduğunu öğrendik.

Sabaha karşı kalbi duran ancak Pendik’te kaldırıldığı bir özel hastanede kalbi tekrar çalıştırılan Kanki Orçun, şu anda yoğun bakımda ve makineye bağlı şekilde yaşam savaşı veriyor. Durumu çok çok kritik olan genç arkadaşımız için doktorları ümit yok dese de sizler dualarınızı esirgemeyin.” diye konuştu.

Kanki Orçun son senelerde şarkıcılık da yapıyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here