Rahmi Özkan’ın Aleyna Çakır yorumu Müge Anlı’yı küplere bindirdi

Aleyna Çakır'ın kesin ölüm nedeninin açıklamasının ardından canlı yayın programında konuyu işleyen Müge Anlı, Rahmi Özkan'ın "Savcılar, Ümitcan Uygun'un Aleyna Çakır'a şiddet uyguladığı görüntüler netlik kazanmadan inceleme yapamaz" sözlerine sinirlenip tepki gösterdi.

0
151

Aleyna Çakır’ın kesin ölüm nedeninin açıklamasının ardından canlı yayın programında konuyu işleyen Müge Anlı, Rahmi Özkan’ın “Savcılar, Ümitcan Uygun’un Aleyna Çakır’a şiddet uyguladığı görüntüler netlik kazanmadan inceleme yapamaz” sözlerine sinirlenip tepki gösterdi.

Aleyna Çakır’ın ölüm sebebine ilişkin Adli Tıp Kurumu Raporu yayınlandı. Raporda ölüm sebebi asılma olarak belirtilirken dış muayenesinde ise ası dışında vücudunda tespit edilen belirtilerin ölüm meyden temel getirecek nitelikte olmadığı, iç muayenesinde kafatasında kırık, kafa içi ken temelma, iç ken temelma, beyin doku harabiyeti, iç organ ve büyük damar yaralanmasına rastlanılmadığı ifade edildi. Bugünkü canlı yayın programında bu konuyla ilgili konuşan Müge Anlı, konuklardan Av. Rahmi Özkan’ın sözleri üzerine sert tepki verdi.

“ALEYNA ÇAKIR OLAYINDA BİR GARİPLİK VAR”Uzun süre Aleyna Çakır’ı gündeme getiren Anlı, konuyla ilgili “Bu olayda pek çok kişi bildiğini anlattı ama daha sonra yaşen temelnlardan sonra o insanlar yok oldu. Telefonlarını değiştirdiler. Burada anlatılanların ne kadarı dosyada. Benim elimdeki ifadeler ne kadar nerelerde çok merak ediyorum. Adli tip raporunda annenin ve arkadaşlarının söylediği yüzdeki çöküklük nerde? Tek soru soruyorum… Bir gariplik var yani… Demek ki birileri doğru söylemiyor. DNA örneği var sperm örneği var. Ümitcan’a da sesleniyorum. O gece sen gitmedinse kim gitti? Onu söyle” diye konuştu.”

DAYAK GÖRÜNTÜLERİ ÖNEM KAZANSAYDI TUTUKLAMA OLURDU”

Diğer taraftan programda Ümit Can Uygun’un Aleyna Çakır’ı dövdüğü en temel ait görüntüler de gündeme geldi. Aleyna Çakır olayıyla ilgili Avukat Rahmi Özkan, “Hukuki olarak ne derece büyük önem kazandığı konusu önemli. Eğer önem kazandı kişiler tutuklanırdı. Kamuoyu vicdanında ızdırap meyden temel getirebilir. Ama hukuken birtakım formlar lazım işlemlerin yürümesi için” diye konuştu.

“O KIZ YAKININ OLSA BÖYLE SÖYLER MİYDİN?

“Bunun üzerine Müge Anlı Rahmi Özkan’a “O kız senin bir yakının olsaydı böyle söyleyebilir miydin?” diye sordu. Soru üzerine seyirciler Müge Anlı’yı alkışlarken Anlı, “Hiç bizim aramızda alkışlen temelcak bir tartışma olamaz” diye konuştu.Özkan, Anlı’nın üç kere tekrar ettirdiği soruya, “Yakınımda olsa üzüntüme feryat ederdim. Ama hukukçu olarak incelediğimde de yapılacak bir şey yok derdim” yanıtını verdi. Anlı ise bunun sonrasında “Seni dövmüş ne yapalım sen git üzerine soğuk su mu iç diyecektin” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here