Bu yöntem göğüsleri dikleştiriyor!

Estetik yaptırmadan da göğüslerinizi dikleşmesini sağlayabilirsiniz hem de yalnızca masaj yolu ile. Bunun yanında günlük yapılan göğüs masajı dikleştirmenin beraberinde sağlık yararlarını da yanı sıra getiriyor.

0
434

Göğüs masajı, bilinen ancak ihmal edilen bir uygulama. Bunun yararları yalnızca cinsel uyarımla sınırlı değil, hemde kişinin genel refahı için de önemli.

Bilimsel araştırmalar, göğüs masajının kanserle savaşmaya da yardımcı olduğunu gösteriyor. Adelaide Üniversitesi Toplum Hekimliği Bölümü’nden Profesör Tim Murrell, esasında “meme ucu stimülasyonu kan akışını teşvik eder ve hücreleri kansere sebep olan kimyasalları göğüs kanallarından atmaya teşvik eden faydalı bir kadınlık hormonu üretimini teşvik eder’ diyor.

Göğüs masajı, endokrin sistemi kuvvetli bir hormon kokteyli salgılaması için uyarır: Prolaktin, oksitosin ve östrojen. Prolaktinin ayrıca göğüsleri hafifçe büyüttüğü bilinmektedir. Düzenli meme masajı, tendonları ve kasları sıkılaştırarak ve tonlandırarak memeyi kaldırır.

Göğüslere yapılan düzenli masaj, kan ve lenf dolaşımını sağlayarak toksinlerin ve hormonların birikimini azaltır.

GÖĞÜS MASAJI NASIL YAPILIR?

Şimdi isterseniz göğüs masajı nasıl yapılır bir bakalım.

Masaja başlayın. Göğsün alt kısmını sıvazlayarak masaja başlayın. Vücudu ısıtmak için yapılan bu sıvazlama hareketine efloraj denir.

Göğüs etrafına efloraj uygulayın Ellerinizi dairesel hareketlerle göğüs çevresinde kaydırarak efloraj uygulayın.

Göğüslere masaj yapın. Göğüslerden birini ellerinizin arasına alıp, göğüs çevresinde ileri geri hareket ettirerek masaj yapın. Aynı hareketi diğer göğüs için de uygulayarak masaja devam edin.

Baskı uygulayın. Ellerinizi üst üste koyup göğsün ortasına yerleştirin. Birkaç defa hafifçe baskı uygulayıp göğsün altına doğru efloraj yapın. Bu hareketi birkaç defa tekrarlayın.

Omuzlara baskı uygulayın. Omuzlara hafifçe baskı uygulayın. Parmaklarınızı dairesel hareketlerle göğüs üstünde kaydırarak omuzlara getirin ve hafifçe baskı uygulayın.

Masajı bitirin. Omuz başından, boyun ile göğüs arasında kalan bölgeye doğru efloraj yapın. Ellerinizi üst üste koyup göğüslerin ortasına yerleştirerek masajı bitirin.

Birkaç seans sonra eskisine nazaran daha dik göğüslere kavuşacaksınız.

Tabii ki, anında sonuç almayı beklememelisiniz – Göğüslerinizin canlandığını görmek istiyorsanız, rutininize kesinlikle çok fazla zaman ve çaba harcamanız gerekecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here