Vahşice öldürülerek gömüldüğü ortaya çıkmıştı Müge Anlı’daki Ayşe Altuntaş cinayetinde son dakika gelişmesi!

Bir süredir kendinden haber alınamadığı bilinen ve son olarak İstanbul Sultangazi'de kızıyla yaşadığı evinden çıkıp giden 43 yaşındaki Ayşe Altuntaş'tan aylardır haber alınamıyordu. Beraber yaşadığı kızı Fadime, Müge Anlı ile Tatlı Sert programına başvurarak yardım istemişti. Günler süren araştırmalar geride bıraktığımız günlerde sonuç vermiş ve hem sevgilisi hem de kuzeni olduğu bilinen Mehmet Taşdelen'in 4 çocuk annesi kadını katlettiği ortaya çıkmıştı.

0
174

‘SİLAHLA ÖLDÜRÜP, GÖMDÜM’

Şüpheli tavırları ile dikkati çeken Taşdelen, öncelikle programa canlı olarak bağlanarak kuzeni ile 2013 senesinden bu yana beraber olduklarını ve son olarak 1 hafta öncesinde ormanlık bir alanda gittiklerini. Orada cinsel ilişkiye girdiklerini ve sonrasında Ayşe Altuntaş’ı evine bıraktığı yönünde ifadeler kurmuştu. Mehmet Altuntaş’ın ifadelerinin çelişkili bulunması sebebiyle yapmış olduğu açıklama sonrasında gözaltına alınmış ve sorgusunun üçüncü gününde Ayşe Altuntaş’ı öldürdüğünü itiraf etmişti. Katil ifadesinde; “O gün Pirinçci Köyü’ne gittik, kavga ettik, yanımdaki silahla Ayşe’yi vurup oraya gömdüm.” demişti.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Tutuklanarak cezaevine gönderilen kuzen Taşdelen hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muhammet İkbal Doğan tarafından hazırlanan iddianamede, Mehmet Taşdelen’in atılı suçu tek başına işlediği, genç kadını burduktan sonra polisi ya da ambulansı aramadığı gibi suça ilişkin tüm delilleri ( maktule ait telefon, başörtüsü, ve ferace dahil olmak üzere ) yok ettiği kaydedildi.

Ayşe ile sık sık buluştukları, genç kadını pek çok kez darp ettiği, olay günü de planlı olarak yanında getirdiği silahla öldürdüğü Ayşe’yi çukura gömdüğü ve yine yanına getirdiği kazma kürekle çukur açıp gömdüğü kaydedilen iddianamede, genç adamın suç konu tüm delileri yok ederek eylemi tasarlayarak gerçekleştirdiği anlatıldı. Mehmet Taşdelen, Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here