kazandığı parayı tahmin etmek hiç de zor değil!

Günümüzün en gözde mesleklerinden biri haline geldi Youtuber’lık. Meslek diyoruz çünkü çoğu insan işini gücünü, hatta okulunu bile içerik üreticisi olmak için bıraktı.

0
466

Aklınıza gelebilecek her çeşit konu da Youtube’da video bulmanız mümkün. Hal böyle olunca, “influencer” olma yolunda ilk adımlardan biri Youtube’a video çekmek. Şimdi gelin son günlerin fenomeni haline gelen Ruby Day kimmiş, neler yapıyormuş bir bakalım…

Şu an abone sayısı 493 bin! Buna rağmen bir çok videosunun izlenme sayısı ise milyonlara ulaşıyor.

Buna bağlı şekilde kazancı da katlanıyor hali ile. Aslında yapmış olduğu şey; temizlik! Bunu senelerdir evleri için saçını süpürge eden annelerimize söylesek, ufak çaplı bir kalp krizi geçirebilirler. Ama tabii onlardan farkı çok bu kanalın! Ne yapmış olduğu değil, nasıl yapmış olduğu önemli.

Yoga, fitness, temizlik, yemek… Ne ararsanız var!

Aslında bu kanalın bu kadar ünlenmesinin sebebi içerikleri değil, onları nasıl yapmış olduğu. Yemek yaparken bile seksiliğinden ödün vermiyor, temizlik yaparken ise adeta podyumda cat walk yapıyormuş gibi!

Bu kanalı açmaktaki amacı, seksi görünmek veya dişiliğini kullanmak değilmiş.

Amacı, izlenerek motive olmakmış. E görünen o ki baya bir motive oluyordur! Çünkü bazı videolarının izlenme sayısı milyonları aşmış durumda.

İzlenmesinin tek nedeni tabii ki görüntüsü değil… Yaptığı işleri komik ve samimi şekilde yapıyor.

Çoğu kişinin kendini eğlenmek ve kahkaha atmak için izlediğini söylüyor. Yemek yapmayı çok seviyor, daha sağlıklı tariflerini deneyen ve beğenen de çok! Tabii bu tarifleri verirken üstünde sadece mutfak önlüğü olması da işin tuzu biberi olsa gerek…

Kanalında yok yok! Yoga ve pilates de yapıyor. Tabii yine kendi tarzında

Pek çoğumuz bu işleri spor kıyafetleriyle yapmayı tercih etsek de o kendi tarzını oluşturmuş! İnsanları spora özendirdiğini ve bununla mutlu olduğunu da belirtiyor! Sevgili Ruby, umarız yalnızca spora özendiriyorsundur.

Feminist gruplardan da tepki almış!

Kanalında vermiş olduğu daha sağlıklı tarifler, yapmış olduğu egzersizler nitelikli ancak bu kadar çok kişi tarafından izlenmesinin sebebi yalnıza o değil. Hatta çoğu feminist grup tarafından da dişiliğini ve bedenini bu denli sergilediği için tepki almış.

Kazandığı para dudak uçuklatıyor!

İzlenme sayılarına bakıldığı zaman kazandığı parayı tahmin etmek hiç de zor değil! İçerikleri ile örnek alınabilir fakat bunları yapma tarzı konusunda tartışmalar sürecek gibi görünüyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here