Yaklaşan En İyi Korku Filmleri 2016 – 2017 Fragmanlar

0
200

B

ir haftada neler olabilir? Yedi günü tek bir hedefe ulaşmak için ayırırsanız, bu hedefi ne kadar iddialı yapabilirsiniz? Bunlar, çok dilli arkadaşlar Katy ve Sara’nın bir hafta içinde İngilizce öğrenmeye karar verdiklerinde, bunun yapılabileceğini ve herkesin bunu doğru yöntemlerle yapabileceğini kanıtlamak için kendilerine sordukları sorulardı.

Sekiz saatlik çalışma süresini doldurmak için kendilerini modern hayatın dikkat dağıtıcılarından ve sorumluluklarından kurtarmaya çalışırlardı ve dünyanın en yetenekli dil öğrenenlerinden bazılarını işte gözlemliyordum.

Dil öğrenme uzmanı: Sara

Arkadaşlar, kendilerini esnetmek için haftada bir dil öğrenmenin zorluğunu kendileri belirlediler ve sonra mesele hangi dili öğrenecekleri sorusuydu. İngilizce kendisini doğal bir seçenek olarak sundu; Almanya’nın başkentinde neredeyse 300.000 İngilizce konuşan kişi var ve bu alanlar İngilizce tabelalarla süslenmiş mağazalarla dolu.

“Bir kişinin çevresini gerçekten anlamak için önce İngilizceyi anlamanız gerekir”

Arkadaşların öğrenme sürecindeki ilk operasyonel adım, tüm daireyi yapışkan notlarla dekore etmekti. Arkadaşlar sözlüklere girip her şeyi karşılık gelen İngilizce adıyla etiketlemeye devam ederken, bu neredeyse törensel bir dokunuşa sahipti.

Yaklaşık bir saat içinde, önce bu eylemle ilgili en az üç farklı kelime sunulmadan, bir kahve yapmak veya bir ışık düğmesini kapatmak gibi, herhangi bir basit görevi yerine getirmek imkansızdı.

Sara learning in the park

Diğer ikizlerin varlığının önemi, Katy ve Sara odaların yapışkan notlarla dekore edilmesi için sorumlulukları devrederken hemen ortaya çıktı. Bu basit görev, birbirlerinin üzerine gelecekleri sürekli küçük testlerle artırıldı ve günlerini biraz farklı bölmeleri ve farklı konular üzerinde çalıştıkları gerçeği, her ikizin diğeri için bir bilgi kaynağı olduğu anlamına geliyordu.

En sıradışı an, haftanın sonuna doğru geldi!

Arkadaşlar basitçe günlük konuşmalarını İngilizceye çevirerek birbirlerine çay mı kahve mi istediklerini, akşam yemeği pişirmeye hazır olup olmadıklarını veya evden ne zaman çıkacaklarını sordular.

Katy ve Sara, hafta boyunca çok sayıda mikro zorluk yaşadı. İlk gün, onları İngilizce karşılayan ve ilk kelimelerini ve cümlelerini ne kadar çabuk öğrendiklerine dair iltifat eden bir İngiliz arkadaşları tarafından ziyaret edildiler.

Daha sonra İngiliz pazarını ziyaret edebilmek için meyvelerin adlarını ve bir milyardan bir milyara kadar olan sayıları öğrendiler (dokuz yüz bin kumkat satın almaktan kaçınsalar da). İngilizce’deki ilk işlevsel değişimlerinden sonra yolculuğunu sergileyerek, daha fazla çalışmak için eve geri dönmeden önce gururla ve elle tutulur bir başarı duygusuyla ışıldadılar.

Katy sesli dersler çalıyor

Haftanın 24 saati kardeşin evine ikinci ziyaretimizde, onları düzinelerce farklı İngiliz atıştırmalıklarını denerken bulduk.

Okula gitmeden önce mısır gevreği paketlerinin arkasına bakan çocuklar gibi, atıştırmalık molalarında ambalaj üzerindeki beslenme bilgileri ve çeşitli özel teklifler ve yarışmalar analiz edildi.

Arkadaşların kendisine ayırdığı sekiz saat boyunca dil öğrenme sürecinden tam anlamıyla çıkma anı yoktu.

Sürekli artan İngilizce bilgilerini desteklemek için sürekli olarak mevcut bilgilerini kullanıyorlardı, bu başarılarının köküdür.

“muhtemelen ana dilinizle ortak kökenleri paylaşan kelimelere rastlayacaksınız”

Arkadaşlar kitaplara ya da bilgisayarlarına ve uygulamalarına çok fazla zaman harcadılar, alıştırmalar arasında hevesle hareket ederek ve kaydırarak, ama diğer zamanlarda yoğun bir şekilde İngiliz radyo istasyonlarını ve İngiliz futbol maçlarının yazılarını ararken bulunacaklardı web.

Bir dili akıcı bir şekilde öğrenmenin kesin bir yöntemi yoktur

Çoğu zaman, insanlar öğretmenleriyle sohbet etmek için haftalık dil sınıflarına girerler, ancak daha sonra diğer konuşmacılarla neredeyse hiç iletişim kuramazlar ve bu yeterli değildir.

Uyuduğumuzda sorunları daha etkili bir şekilde çözebileceğimizi söyleyen eski söz, çözmeye çalıştığımız sorun yeni bir dil öğrenmekse özellikle doğru olabilir.

Motive olmuş Katy kütüphaneye

İ

ki İsviçre üniversitesinden araştırmacılar, birçoğumuzun ilk birkaç saatinde yaşadığı derin, rüyasız uyku döneminde, hızlı olmayan göz hareketleri sırasında insanları kelimelere maruz bırakarak yabancı bir dilde kelime öğrenmeyi geliştirip geliştiremeyeceklerini bilmek istediler. gece.

Öğrenmek için, hepsi ana dili Almanca olan iki grup çalışma katılımcısı topladılar ve saat 22: 00’de öğrenmeleri için onlara Hollandaca’dan Almanca’ya bir dizi kelime çifti verdiler. Daha sonra bir gruba biraz uyuması talimatı verilirken, diğer grup uyanık tutuldu. Sonraki birkaç saat boyunca her iki grup da zaten maruz kaldıkları ve henüz duymadıkları kelime çiftlerinin seslerini dinlediler.

Araştırmacılar daha sonra her iki grubu da saat 2’de yeniden topladılar ve öğrenmedeki farklılıkları ortaya çıkarmak için onlara Hollandaca kelimeleri test ettiler. Ve gerçekten de bir fark vardı:

“Uyku sırasında kelimeleri dinleyen grup, duydukları kelimeleri hatırlamada daha başarılı oldu”

Araştırmacıların kullandığı basit ama güçlü numara sözlü işaret olarak biliniyor ve bu, uyurken başarısı için yapılan ilk iddia değil. Ancak bu çalışmayı farklı kılan şey, bu hilenin gerçekten işe yaraması için gerekli koşullara daha ince bir noktayı koymasıdır, yani sadece uyumadan önce sözlü ipuçlarına maruz kaldığımızda işe yarar.

A

raştırmacılar, öğrenme döneminde sinirsel elektriksel aktiviteyi izlemek için uyuyan katılımcıların beyinlerinin elektroensefalografik (EEG) kayıtlarını yaparak bir teknoloji boyutu ekledi.

Yabancı kelimeleri öğrenmenin teta beyin dalgalarının görünümü ile örtüştüğünü buldular, bu ilginç bir sonuç çünkü teta, genellikle uyanıkken yüksek öğrenmeyle ilişkilendirilen beyin dalgası durumu (genellikle ya yüksek frekanslı, yüksek uyanık alfa ya da Uyanıkken beta durumları vardır, ancak konsantrasyon teknikleri yoluyla teta durumunu alfa ve betadan daha yavaş olarak indüklemenin mümkün olduğu düşünülmektedir).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here